Interviu cu domnul László Borbély

Lavinia Paraschiv și Alina Georgiana Marin, membre ale echipei de ambasadori Danubius EPAS și jurnaliste în cadrul CESCUJUR, au avut ocazia de a-i lua un interviu domnului László Borbély, consilier de stat la Cabinetul prim-ministrului şi coordonator al Departamentului de Dezvoltare Durabilă din cadrul Secretariatului General al Guvernului. Domnul László Borbély a prezidat seminarul regional „Împreună pentru dezvoltarea durabilă”, eveniment desfăşurat la Călăraşi la care au participat reprezentanţii instituţiilor publice locale şi ai societăţii civile din regiunea de dezvoltare Sud-Muntenia. Domnul Laszlo Borbely este cetăţean de onoare al municipiului Călărași, fiind numit prin Hotărârea de Consiliul Local numărul 138 din 24 august 2006.
Cu această ocazie, îi mulțumim pentru generoasa încredere acordată elevilor noștri și pentru amabilitatea de a răspunde întrebărilor gândite de ei.

Hour of Code

În perioada 4.12-8.12.2017 s-a desfășurat concursul HOUR OF CODE la care au participat și elevii Liceului ”Danubius” Călărași.

Următorii elevi au obținut certificate:

CLASA a IX- a B

  1. MELINTE MARIA ELENA

CLASA a XI- a A

  1. BOBÎRNAC ȘTEFANIA
  2. CHELEȘ GEORGE IULIAN
  3. DRĂGAN MIHAI ADRIAN
  4. MARIN ALINA
  5. STĂNESCU OVIDIU IOAN
  6. TĂNASE GEORGIANA ALINA
  7. TIAN MARIAN CLAUDIU

CLASA a XI- a F

  1. ANDREI CLAUDIU FLORIAN

COORDONATOR PROF. DRĂGAN EMILIA

CLASA a IX-a D

  1. NECHITA REVELINO GABRIEL
  2. DUMITRU ALIN PETRE
  3. ANGHEL ANDREEA
  4. BERBECEL ANDREI
  5. CONSTANTIN MONICA MARIA
  6. DIMANCESCU GABRIELA
  7. ENE GABRIEL MARCU
  8. GHEORGHE ELENA
  9. ILIE GEORGIAN
  10. MARIN ALEXANDRU
  11. MINEA ADINA
  12. NEAGU ALEXANDRU
  13. AMZARU OANA
  14. POPA DANIELA MIHAELA
  15. RĂDUȚU CRISTIAN IONUȚ
  16. SIMION ȘTEFANIA ANDREEA

CLASA a X-a F

  1. CATRINA ALEXANDRU
  2. CIOBANESCU COSMIN
  3. DOBRE PETRONEL
  4. DUHAN ALEXANDRU
  5. IANCU FLORIAN
  6. IANOȘ ALEXANDRAHour of
  7. MITEA FLORIAN
  8. NAGHEN FLORIN
  9. NICOLAE PETRONEL
  10. PASCALE ALEXANDRU COSTINEL
  11. PETCU CĂTĂLIN
  12. TĂNASE NICOLAE GABRIEL
  13. VOINEA FLORIN IONUȚ
  14. ZAMFIR DANIEL

COORDONATOR PROF. SÂMBETEANU ION